Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Mesaj de felicitare adresat protoiereului Lilian Ciubatîi cu prilejul zilei de naștere din partea enoriașilor parohiei „Sf. M. Mc. Dimitrie, Izvorîtorul de Mir” din satul Pererita

201.jpg1

 

Precucernice Părinte Lilian,

În ziua în care, prin bunăvoința Domnului și Mântuitorului nostru Iisus Hristos ați ajuns la un nou și frumos popas aniversar, Vă urăm cordial multă sănătate, bucurii alese și deplină liniște duhovnicească.

Cu prilejul celebrării de astăzi, Vă urăm să continuaţi toate lucrările începute spre slava lui Dumnezeu şi spre ajutorarea aproapelui, pentru ca activitatea Preacucerniciei Voastre să fie şi în continuare un exemplu demn de urmat.

Îndreptându-ne ruga către Bunul Dumnezeu, nădăjduim că misiunea pastorală a Sfinţiei Voastre va da roade mulţi ani înainte. Fie ca Hristos, prin milostivirea Lui nemărginită, să Vă fie scut de nădejde împotriva tututror relelor celor văzute și nevăzute, precum și Lumină nestinsă în toate clipele vieții.

La mulți și fericiți ani!

Cu mult respect și fiască dragoste

Corul și enoriașii Dumneavostră

Comments are closed.