Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Instruire pentru participanții la programul de dezvoltare a serviciilor pentru tineri

 

Cu binecuvîntarea Prea Sfințitului Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, în perioada 16-20 martie 2015, la Reședința Episcopală din orașul Edineț s-au desfășurat cursuri de instruire pentru reprezentanții parohiilor în care se va desfășura programul de dezvoltare al serviciilor pentru tineri inițiat de Asociația Obștească „Ajutorul Creștin din Moldova” în parteneriat cu Episcopia de Edineț și Briceni. Sub îndrumarea trainerilor din Finlanda, participanții au învățat metode de lucru cu tinerii, de apropiere și identificare a nevoilor și problemelor cu care se confruntă, de formulare a soluțiilor.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.