Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

În perioada 22-24 decembrie la Centrul Eparhial din orașul Edineț s-au desfășurat adunările ordinare cu preoții din blagociniile Briceni, Ocnița, Edineț

 

În perioada 22-24 decembrie 2014, cu binecuvîntarea Prea Sfințitului Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, la Centrul Eparhial din orașul Edineț s-au desfășurat adunările ordinare ale preoților pe blagocinii conform următorului grafic:

  • Blagocinia Briceni — luni, 22 decembrie 2014
  • Blagocinia Ocnița — marți, 23 decembrie 2014
  • Blagocinia Edineț — miercuri, 24 decembrie 2014

În cadrul întrunirilor a fost efectuată darea de seamă pentru trimestrul IV al anului curent și s-au verificat de către președintele Departamentului Eparhial Inspecție, Control și Revizie, protoiereul Veaceslav Matiescu, și blagocini raportele de activitate în parohii conform registrelor binecuvîntate de Chiriarh.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.