Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Reuniunea periodică a Adunării Generale a membrilor Consiliului Editorial al Bisericii Ortodoxe Ruse

 

La 21 octombrie 2014 sub președinția Mitropolitului Kliment de Kaluga și Borovsk a avut loc reuniunea periodică a Adunării Generale a membrilor Consiliului Editorial al Bisericii Ortodoxe Ruse. În calitate de președinte al Consiliului Editorial al Bisericii Ortodoxe din Moldova la ședință a participat și Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni.

În cuvîntul de deschidere, președintele Consiliului Editorial al BORu, Mitropolitul Kliment, a informat membrii adunării cu privire la activitățile Consiliului pentru perioada martie — octombrie 2014. La ședință, Prea Sfințitul Nicodim a prezentat Adunării un raport cu privire la realizările și proiectele de publicare a cărților de cult și teologice în limbile naționale ale minorităților din Republica Moldova.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.