Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Prea Sfințitul Nicodim a cununat la Catedrala „Sf. Irh. Nicolae” din Orhei pe tinerii Vasile și Ana

 

În după amiaza zilei de duminică, 12 octombrie 2014, Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, înconjurat de un sobor de preoți și diaconi, a săvîrșit Taina Sfintei Cununii în Catedrala „Sf. Irh. Nicolae” din orașul Orhei asupra tinerilor Vasile și Ana, ginerele și fiica domnului Constantin Șoiliță, ctitor al Bisericii Ortodoxe din Moldova.

La încheiere, Arhiereul a felicitat tinerii, urîndu-le căsnicie fericită, dragoste, ajutor și binecuvîntare de la Dumnezeu în viața de familie.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.