Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Mesajul de felicitare al Prea Sfinţitului Nicodim, Episcop de Edineţ şi Briceni, adresat Prea Sfinţitului Petru, Episcop de Ungheni şi Nisporeni, cu prilejul sărbătoririi Sfîntului ocrotitor

 

Prea Sfinţia Voastră!

Am deosebita plăcere de a Vă adresa astăzi, în ziua cinstirii Sfinților Apostoli Petru și Pavel, cele mai sincere și cordiale felicitări și urări de sănătate, pace, zile îndelungate și bucurii duhovnicești!

Hristos-Dumnezeul nostru, pentru rugăciunile Sfîntului, Slăvitului și întru tot lăudatului Apostol Petru, care Vă este Ocrotitor spiritual și al cărui nume îl purtați cu demnitate, să Vă dăruiască ajutorul Său cel sfînt în viață și în rodnica activitate misionară, culturală şi socială pe care o desfăşuraţi spre binele Bisericii!

Întru mulți și fericiți ani!

Cu aleasă prețuire și dragoste în Hristos Domnul,

† Nicodim

Episcop de Edineţ şi Briceni

 

Comments are closed.