Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Mesajul de condoleanțe al Prea Sfințitului Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, adresat șefului Penitenciarului nr. 2 din oașul Lipcani, domnului Alexei Pleșcan, în legătură cu mutarea la cele veșnice a tatălui său, robul lui Dumnezeu Petru

Mult stimate domnule Alexei Pleșcan,

Îndurerată familie,

Cu profundă durere creștinească am aflat de vestea mutării dintre noi la cele veșnice a tatălui Dumneavoastră, robul lui Dumnezeu Petru. Plecarea lui dintre noi înseamnă o grea pierdere pentru familia sa, dar și pentru toți apropiații și oamenii dragi pe care i-a cunoscut.

În acest ceas de întristare, venim către Dumneavoastră cu sincere condoleanțe și gînduri de mîngîiere și îmbărbătare, rugînd pe Mîntuitorul Hristos, Domnul Vieții, să odihnească sufletul nou adormitului robului său Petru în lumina cea neapusă a iubirii sale veșnice.

Veșnică lui pomenire din neam în neam!

† NICODIM
Episcop de Edineț și Briceni

Comments are closed.