Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

„Doamne, Dumnezeul nostru, cu slavă și cu cinste încununează-i pe dînșii”

 

Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, a oficiat în seara zilei de duminică, 25 mai 2014, înconjurat de un sobor de preoți și diaconi, în Catedrala „Sf. Împărați Constantin și Elena” din orașul Bălți, Taina Sfintei Cununii asupra ipodiaconului Ioan și Veronica Tudoreanu.

În cuvîntul său de felicitare adresat mirilor, Ierarhul le-a urat ca legătura dragostei care-i unește în prezent și care a fost binecuvîntată la această slujbă să nu slăbească pînă la sfîrșitul vieții lor, întărită fiind prin credință, rugăciune, susținere reciprocă și naștere de prunci.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.