Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Cadouri pentru viețuitorii Sfîntului Așezămînt al Mănăstirii „Nașterea Domnului”, Zăbriceni

Îndată după Sfînta Liturghie Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni s-a adresat tuturor viețuitorilor acestui Sfînt Așezămînt cu un cuvînt de felicitare cu ocazia ajunului sărbătorii „Nașterii Domnului”. Pentru toată grija și osteneala, pentru devotamentul  și purtarea de grija față de această mănăstire, arhimandritul Damian (Burlacu), starețul acestei Sfinte Mănăstirii a primit în dar din partea Ierarhului un Toiag. De asemeni s-a adresat slujitorilor și ascultătorilor cu un cuvînt de apreciere și cu acest prilej pentru munca depusă în cadrul slujirii și ascultării de care dau dovadă le-a adus în dar fiecăruia dintre ei cîte un pulover și cîte o cărticică „Rînduiala celor 12 psalmi aleși” cu speranța că și în continuare cu mai multă rugăciune și smerenie să facă față tuturor ispitelor și greutăților care le întîmpină aici.

La rîndul lor slujitorii și ascultătorii au adresat sincere mulțumiri pentru toată grija părintească, bunătatea și căldura dragostei pe care o primesc din partea Ierarhului și față de sfîntul așezămînt de aici.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineţ şi Briceni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.