Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Daruri pentru oamenii nevoiași din satul Tîrnova raionul Dondușeni

În după amiaza zilei de 22 decembrie 2013, după săvîrșirea Sfintei Liturghii, protoiereul Nicolae Negrescu, parohul Bisericii  ,,Adormirii Maicii Domnului”  din satul Tîrnova raionul Dondușeni, împreună cu preoteasa Iulia Țîmbaliuc și un grup de enoriași au vizitat cîteva zeci de familii cu copii mulți, cu situații vulnerabile, bătrîni singuratici și neajutorați. Preotul le-a ascultat necazurile cu care se confruntă zi de zi și i-a îndemnat să nu înceteze rugăciunea și nădejdea către Bunul Dumnezeu, să păstreze postul și să se apropie la Sfînta Biserica ca să primească Sfîntul Trup și Sînge al Mîntuitorului ca să se împreuneze cu Hristos. La despărțire, cu prilejul apropierii Sfintelor Sărbători a Nașterii Domnului le-a adus în dar cîte un colet cu produse alimentare și cîte o iconoță.

protoiereul Nicolae Negrescu

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.