Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Anunț!

Spre atenția slujitorilor din cuprinsul Episcopiei de Edineț și Briceni!

Vă aducem la cunoștință că la 26 decembrie 2013, la orele 8.00, la Mănăstirea „Nașterea Domnului” din comuna Zăbriceni, Edineț, va avea loc Sfînta Liturghie Arhierească prilejuită de aniversarea a 3 ani de la hirotonirea în treapta de arhiereu și instalarea în scaunul episcopal de la Edineț și Briceni a Prea Sfințitului Nicodim. După slujbă va urma Adunarea Generală anuală a Eparhiei de Edineț și Briceni, în cadrul căreia Ierarhul va prezenta raportul de activitate al episcopiei pentrul anul 2013.

Sunt invitați toți slujitorii însoțiți de doamnele preotese, stareții și starețele de mănăstiri, monahii și monahiile din cuprinsul eparhiei!

Comments are closed.