Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Sfînta Liturghie la Mănastirea „Nașterea Domnului”, Zăbriceni

 

În Duminica a XX-a după Cincizecime, Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, a oficiat Sfînta și Dumnezeiasca Liturghie la Mănăstirea „Nașterea Domnului” din comuna Zăbriceni.  Prea Sfinției Sale i-a coliturghisit părintele secretar eparhial, protoiereul Adrian Cotelea, părintele stareț, arhimandritul Damian (Burlacu) și slujitorii sfîntului așezămînt.

La final Ierarhul a oficiat slujba de sfințire a noului chivot, pe care l-a donat sfintei mănăstiri împreună cu familia domnului Anatol Rusu.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Comments are closed.