Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Cununie la biserica „Sf. Teodor Stratilat” din orașul Soroca

 

În seara zilei de Duminică, 6 octombrie 2013, cu binecuvîntarea Întîistătătorului Bisericii Ortodoxe din Moldova, Înalt Prea Sfințitului Mitropolit Vladimir, Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, a cununat în biserica „Sf. Mare Mucenic Teodor Stratilat” din orașul Soroca, înconjurat de un sobor de preoți și diaconi, pe tinerii Adrian și Raisa, ginerele și fiica protoiereului Vasile Țăruș, parohul acestui sfînt locaș.

La încheiere, Vlădica a felicitat tinerii, urîndu-le căsnicie fericită, dragoste, ajutor și binecuvîntare de la Dumnezeu în viața de familie și le-a oferit în dar o Sfîntă Scriptură și o icoană.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.