Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Întîlnire de lucru cu coordonatori de proiecte sociale

 

La 28 septembrie 2013 Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, a avut o întrevedere la Reședința Episcopală din orașul Edineț cu doamna Lilia Bulat, președintele Asociației Obștești „Ajutorul Creștin pentru Moldova”, care desfășoară în zece parohii din Eparhia noastră proiectul „Abilitarea tinerilor în participarea și promovarea serviciilor de îngrijire la domiciliu pentru bătrîni”, și un grup de coordonatori de proiecte sociale din Republica Elenă din care au făcut parte doamnele Kristina Elenius, Anna Korula și Minna Rasku. La întîlnire a participat secretarul eparhial protoiereul Adrian Cotelea și președintele Departamentului eparhial Activitate socială și caritate, protoiereul Sregiu Panaite. În cadrul discuțiilor au fost dezbătute posibilitățile de implementare și diversificare a proiectelor sociale în parohiile episcopiei.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.