Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

„Doamne, Dumnezeul nostru, cu slavă și cu cinste încununează-i”

 

Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, a oficiat miercuri, 7 august 2013, înconjurat de un sobor de preoți și diaconi, la Catedrala „Sf. Irh. Nicolae” din Orhei Taina Sfintei Cununii asupra tinerilor Alexandru și Daria. În cuvîntul său de felicitare adresat mirilor, Ierarhul le-a urat ca legătura dragostei care-i unește în prezent și care a fost binecuvîntată la această slujbă să nu slăbească pînă la sfîrșitu vieții, întărită fiind prin credință, rugăciune, susținere reciprocă și naștere de prunci. Tînăra familie a primit în dar din partea Prea Sfințitului o icoană cu chipul Maicii Domnului, care să le fie povățuitoare, apărătoare și mijlocitoare.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.