Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Reprezentanții conducerii Organizației Umanitare Hilfe für Osteuropa din Todtnau, Germania, în vizită de lucru în Episcopia de Edineț și Briceni

 

Sîmbătă, 13 iulie 2013, Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, a întîmpinat la Aeroportul Internațional Chișinău, apoi la Reședința Arhierească din orașul Orhei delegația reprezentanților conducerii Organizației Umanitare Hilfe für Osteuropa din Todtnau, Germania, care se vor afla într-o vizită de lucru la Catedrala „Sf. Irh. Nicolae” din Orhei și în Episcopia de Edineț și Briceni. Din delegația oficială fac parte doamna președinte Ursula Honeck, domnul Gunter Kollner și doamna Augusta Jumanca, reprezentanta Organizației pentru România.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineţ şi Briceni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.