Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Mesajul de felicitare al Prea Sfințitului Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, adresat Prea Sfințitului Petru, Episcop de Ungheni și Nisporeni, cu prilejul sărbătoririi Sfinților Ocrotitori

 

Prea Sfinția Voastră!

Cu prilejul sărbătoririi Sfinților și întru tot lăudaților Apostoli Petru și Pavel, ocrotitorii spirituali ai Prea Sfinției Voastre, avem deosebita bucurie de a Vă adresa din inimă alese urări de sănătate, prosperitate, pace, belșug de roade duhovnicești și mîntuire sufletească.

Hristos — Dumnezeul nostru, pentru rugăciunile și mijlocirile Sfinților Apostoli Petru și Pavel, să Vă dăruiască tăria și bucuria păstrării și propovăduirii cu rîvnă a dreptei credințe și ajutorul Său cel sfînt în lucrarea pastorală pe care o desfășurați!

Cu frățeascădragoste în Hristos-Domnul,

† NICODIM

Episcop de Edineţ şi Briceni

Comments are closed.