Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Adunare cu slujitorii din cuprinsul Blagociniilor Edineț și Briceni

 

La 20 iunie 2013, la Reședința Episcopală din orașul Edineț au avut loc Adunările ordinare cu slujitorii din cadrul Blagociniilor Edineț și Briceni. Întrunirea cu clericii Blagociniei Edineț a început la ora 8.00 dimineața și a fost prezidată de părintele blagocin, protoiereul Ioan Gînju, împreună cu protoiereul Ghenadie Dascăl, adjunct de blagocin. Ședința Blagociniei Briceni a avut loc începînd cu ora 12.00 și a fost condusă de părintele blagocin, protoiereul Vasile Saracuța. La ședințe au fost dezbătute problemele de ordin pastoral, teologic și practic din viața de zi cu zi a parohiilor și au fost prezentate dările de seamă pentru trimestrul II al anului 2013.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

 

 

 

 

Comments are closed.