Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Slujba Privegherii și Taina Sfîntului Maslu la Mănăstirea „Învierea Domnului”, Clinton

 

În seara zilei de vineri, 14 iunie 2013, Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, a participat la slujba Privegherii, oficiată în biserica Mănăstirii „Învierea Domnului” din orașul Clinton, alături de Prea Sfințitul Irineu, Episcop Vicar al Episcopiei Ortodoxe Române din America si Stareț al Mănăstirii, Prea Sfințitul Emilian Lovișteanul, Episcop Vicar al Arhiepiscopiei Râmnicului, și un sobor de preoți și diaconi. Pentru mulțimea de credincioși s-a oficiat după slujbă Taina Sfîntului Maslu în prezența Sfintei Icoane Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului din Hawaii.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.