Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Excelența Sa Marius Lazurcă, Ambasadorul României în Republica Moldova, și domnul Marcel Răducan, Ministrul dezvoltării regionale şi construcţiilor, în vizită la reședința Episcopală din orașul Edineț

 

În data de 28 mai 2013, Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, a primit la Reședința Episcopală din orașul Edineț vizita Excelenței Sale Marius Lazurcă, Ambasadorul României în Republica Moldova, și a domnului Marcel Răducan, Ministrul dezvoltării regionale şi construcţiilor.

Prea Sfințitul Nicodim a făcut înalților oaspeți o descriere a vieții eparhiale și a centrului episcopal, a prezentat șantiereul viitoarei Catedrale Arhierești cu hramul în cinstea Sfîntului Ierarh Vasile cel Mare și a discutat posibilități de colaborare și susținere reciprocă spre slava lui Dumnezeu și binele Bisericii Ortodoxe.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.