Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Slujibă Arhierească la Catedrala „Sf. Vasile cel Mare” din orașul Edineț

 

Sîmbătă, 13 aprilie 2013, mai mulți credincioși au participat la Sfînta și Dumnezeiasca Liturghie oficiată de către Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, la Catedrala „Sf. Vasile cel Mare” din orașul Edineț. Prea Sfinției Sale i-a coliturghisit părintele secretar eparhial, protoiereul Adrian Cotelea, și clericul superior al Catedralei, protoiereul Sergiu Panaite. Cu această ocazie, Chiriarhul Eparhiei a adresat celor prezenți un cuvînt de învățătură în care a vorbit despre cele două aripi ale postului care sunt rugăciunea și milostenia și despre importanța pomenirii celor adormiți.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și BriceniComments are closed.