Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Pelerinaj la Mănăstirea „Nașterea Domnului”, Zăbriceni

 

În seara zilei de luni, 14 ianuarie 2013, membrii conducerii Organizației Umanitare „Hilfe fur Osteuropa”, însoțiți de Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, s-au aflat într-un scurt pelerinaj la Mănăstirea „Nașterea Domnului” din comuna Zăbriceni, Edineț. Aici au fost întîmpinați cu multă căldură de părintele stareț, arhimandritul Damian (Burlacu) și întraga obște a sfîntului așezămînt, care a cîntat pentru oaspeți un buchet de frumoase colinde strămoșești. În semn de mulțumire, Prea Sfințitul Nicodim a oferit monahilor tradiționalele cadouri.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.