Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Scrisoare de mulțumire adresată Prea Sfințitului Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, din partea obștii monahale a Mănăstirii „Nașterea Domnului” din comuna Zăbriceni

 

Prea Sfințite Stăpîne Nicodim!

Cu o deosebită bucurie noi,membrii obștii monahale a Mănăstirii „Nașterea Domnului” din comuna Zăbriceni, Vă adresăm sincerele noastre mulțumiri pentru toată grija părintească, bunătatea și căldura dragostei pe care le arătați față de sfîntul nostru așezămînt  și pentru aceste scurte călduroase de iarnă.

Fie ca bucuria și harul sărbătorii Nașterii Domnului, spre care urcăm pe aceste trepte ale postului, să vă umple inima, iar Măntuitorul Hristos, Arhiereul cel Veșnic, să Vă dăruiască pace în suflet, sănătate și putere ca să ne păstoriți și să ne povățuiți întru mulți și fericiți ani!

Comments are closed.