Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Taina Sfîntului Botez la Catedrala „S. Vasile cel Mare” din orașul Edineț

 

Luni, 29 octombrie 2012, Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, a oficiat, înconjurat de un sobor de preoți, Taina Sfîntului Botez asupra pruncului Ioan, primul fiu al protodiaconului Ghenadie și al Svetlanei Baltă. La încheierea slujbei, Ierarhul a adresat felicitări familiei Baltă cu prilejul încreștinării primului lor copil, urîndu-le ca Bunul Dumnezeu să-i aibă pururea în paza Sa, ferind pruncul de primejdii și dăruindu-i multă sănătate și înțelepciune, pentru a crește în frică de Dumnezeu și a fi de folos părinților, societății și Bisericii lui Hristos.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni


Comments are closed.