Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Taina Sfîntului Botez în Catedrala «Sfântul Apostol Toma» din Cluj-Napoca

 

Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, înconjurat de un sobor de preoți, a oficiat Taina Sfântului Botez asupra pruncei Maria, fiica domnului Dan şi a doamnei Dana Lupuleasa. Membrii familiei Lupuleasa, din Portland, Oregon, SUA, sunt prietenii Prea Sfințitului. Taina Sfântului Botez a avut loc la 6 octombrie 2012, în catedrala "Sfântul Apostol Toma" din Cluj-Napoca.

Prea Sfințitul Nicodim a adresat cordiale felicitări familiei Lupuleasa cu ocazia încreștinării fiicei lor, urând părinților multă sănătate și bucurii, iar copilei o viață lină și fără primejdii, luminată de Harul Duhului Sfânt și călăuzită de dragostea multă pentru Dumnezeu și Sfânta Sa Biserică.

Soții Lupuleasa au mulțumit la rândul lor Prea Sfințitului Nicodim pentru dragostea ce le-o arată mereu și bucuria deosebită cu care a acceptat să oficieze Taina Sfântului Botez asupra fiicei lor.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni
Comments are closed.