Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Mesajul de felicitare al Prea Sfințitului Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, adresat stareţului Mănăstirii “Naşterea Maicii Domnului”, Curchi, Arhimandritului Siluan (Şalaru), cu prilejul sărbătoririi zilei Sfîntului Ocrotitor

 

Prea Cuvioşia Voastră!

Sărbătorirea Cuviosului Siluan Atonitul, care este şi sfîntul ocrotitor al Prea Cuvioşiei Voastre îmi oferă frumosul prilej şi deosebita bucurie de a Vă aduce cele mai sincere felicitări şi urări de ani mulți cu sănătate, har și bună sporire în tot lucrul binecuvîntat pe care-l faceți.

Fie ca Bunul Dumnezeu, pentru rugăciunile Cuviosului Siluan Atonitul, să Vă dăruiască şi în continuare cu aceeaşi răbdare, putere şi înţelepciune, de care aţi dat dovadă şi pînă acum, spre a îndruma cu mult har şi rîvnă pe calea mîntuirii sufletele celor care, primind chemarea sfîntă de a urma lui Hristos, îmbrăţişînd viaţa monahală, au păşit şi vor păşi pragul sfintei mănăstiri Curchi!

La mulţi şi fericiţi ani!

† NICODIM

Episcop de Edineţ şi Briceni

Comments are closed.