Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Taina Sfintei Cununii la Catedrala „Sf. Nicolae” din Orhei

 

Duminică, 16 septembrie 2012, după Sfînta Liturghie, Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, a oficiat în Catedrala „Sf. Nicolae” din Orhei Taina Sfintei Cununii asupra tinerilor Igor și Elena Alexa. La încheierea slujbei, Ierarhul a felicitat tinerii cu prilejul acestui mare și important eveniment din viața lor, la care au primit binecuvîntarea divină de a parcurge drumul vieții împreună. Prea Sfinția Sa a mai îndemnat nou întemeiata familie să petreacă viața în rugăciune și ascultare față de poruncile Mîntuitorului pentru ca împreună să se învrednicească de cununile Veșnicei Împărății.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și BriceniComments are closed.