Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Mesaj de felicitare adresat parohului bisericii „Sf. Treime” din satul Zăicani, protoiereului Ioan Gînju, cu prilejul aniversării jubileului de 50 de ani de viață din partea enoriașilor

 

Multstimate părinte Ioan!

Aguns la jubileul de 50 ani, Vă urăm din suflet ca Domnul şi Mîntuitorul nostrum Iisus Hristos să Vă dăruiască mulţi ani cu rîvnă şi linişte sfletească, cu bine în familie şi mulţi credincioşi în Sfînta Biserică, cu multă sănătate, dragoste, cu succese frumoase pe tărîmul duhovnicesc şi mîntuire.

Cu acest frumos prilej aniversar, noi, enoriaşii bisericii ”Sfînta Treime” din satul Zăicani, Vă aducem mulţumiri pentru rugăciunile şi truda depusă pentru noi, cei cîrmuiţi şi pentru Sfînta noastră Biserică.

Să Vă aibă Bunul nostru Dumnezeu în paza Sa, căci prin eforturile Sfinţiei Voastre, Sfînta noastră Biserică ne adună şi ne face să fim alăturea cu Domnul, să ne bucurăm împreună de căldura ce dăinuie între noi, cei uniţi în rugăciuni.

Domnul şi Mîntuitorul nostru Iisus Hristos, să Vă încununeze cu harul şi binecuvîntarea Sa!

Lumina lui Dumnezeu sa va aprindă următoarea stea pe cerul anilor care sa strălucească toată viata … Să ne duceţi cu dragoste crucea de păstor adevărat mulţi, mulţi ani înainte!

La multi ani și fericiți ani!

Cu recunoştinţă şi mulţumire, enoriaşii bisericii ” Sfînta Treime”

Comments are closed.