Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Prea Sfințitul Nicodim în vizită la Palatul Mitropolitan

 

Sîmbătă, 18 august 2012, Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, însoțit de secretarul eparhial, protoiereul Adrian Cotelea, a vizitat reședința mitropolitană pentru a aduce în mod personal Înalt Preasfințitului Vladimir, Mitropolitul Chișinăului și al Întregii Moldove, felicitările și urările sale de bine cu prilejul aniversării frumosului jubileu de 60 de ani de viață. Prea Sfinția Sa i-a înmînat Întîistătătorului Bisericii Ortodoxe din Moldova cea mai înaltă distincție a Eparhiei de Edineț și Briceni – medalia „Sf. Vasile cel Mare” de gradul I, și i-a oferit în dar o frumoasă mitră arhierească împodobită cu iconițe lucrate din metal prețios.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.