Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Prea Sfințitul Nicodim a adresat felicitări protoiereului Teodor Roșca cu prilejul sărbătoririi zilei de naștere

 

Prea Cucernicia Voastră,

Cu prilejul sărbătoririi zilei de naștere vin către Sfinția Voastră cu cele mai sincere felicitări și urări de multă sănătate, zile îndelungate și mîntuire sufletească. Cunoscîndu-Vă ca pe un slujitor vrednic și devotat al Bisericii lui Hristos, mă rog Bunului Dumnezeu să Vă dăruiască aceeași rîvnă, dăruire de sine, optimism, spirit de inițiativă, curaj și putere pentru a făuri și în continuare lucruri mărețe și frumoase spre slava lui Dumnezeu și binele Bisericii Ortodoxe din Moldova.

Să ne trăiți întru mulți și fericiți ani!

Cu aleasă considerație,

† NICODIM

Episcop de Edineț și Briceni

Comments are closed.