Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

În ziua pomenirii Sfîntului Prooroc Ilie Tesviteanul, Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, adresează felicitări cu prilejul sărbătoririi Sfîntului ocrotitor preotului Ilie Matasă, paroh al bisericii „Sf. Arhangheli” din satul Pociumbăuți, blagocinia Edineț

Prea Cucernicia Voastră!

Cu prilejul sărbătoririi Sfîntului Prooroc Ilie Tesviteanul, care este și ocrotitorul spiritual al Sfinției Voastre, vreau să Vă aduc cele mai sincere felicitări, dimpreună cu urări de ani mulți, sănătate, har și bună sporire în tot lucrul binecuvîntat pe care-l faceți. Bunul Dumnezeu, pentru rugăciunile Sfîntului Prooroc Ilie, să Vă dăruiască har și statornicie în mărturisirea credinței ortodoxe, spre slava Preasfintei Treimi, binele Bisericii și mîntuirea credincioșilor care V-au fost încredințați spre păstorire!

NICODIM

Episcop de Edineț și Briceni

 

Preot Ilie Matasă

Comments are closed.