Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Taina Sfintei Cununii la Mănăstirea Ciuflea din capitală

 

Miercuri, 1 august 2012, Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, cu binecuvîntarea Înalt Preasfințitului Vladimir, Mitropolitul Chișinăului și al Întregii Moldove, a oficiat la Catedrala „Sf. M. Mc. Teodor Tiron” din Chișinău Taina Sfintei Cununii asupra tinerilor Vladimir și Lina Veveriță, însoțit de soborul slujitorilor sfîntului locaș în frunte cu părintele duhovnic-administrator, protoiereul Teodor Roșca. La încheierea slujbei, Ierahul a adresat tinerilor un cuvînt de felicitare și de povățuire și i-a binecuvîntat cu o icoană a Mîntuitorului și a Maicii Domnului și o Sfîntă Scriptură, pentru călăuzire pe drumul vieții creștine și zidire duhovnicească.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.