Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Prea Sfințitul Nicodim a adresat felicitări cu ocazia sărbătoririi Sfîntului ocrotitor protoiereului Sergiu Prisăcaru care-și duce ascultarea de slujitor în pămîntul Americii

 

Prea Cucernicia Voastră!

Cu prilejul sărbătoririi Sfîntului Serghie de la Radonej, care este și ocrotitorul spiritual al Sfinției Voastre, Vă aduc cele mai sincere și mai calde felicitări și urări de ani lungi de viață, sănătate, fericire, prosperare și mîntuire sufletească. Fie ca Bunul Dumnezeu, pentru mijlocirile Sfîntului Serghie de la Radonej, să Vă înzestreze cu multă putere și ajutor în deloc ușoara activitate pastorală și misionară ce o desfășurați în pămîntul Americii!

Nicodim

Episcop de Edineț și Briceni

Comments are closed.