Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Mesajul de felicitare al Prea Sfințitului Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, adresat Arhimandritului Siluan (Șalaru) cu prilejul aniversării zilei de naștere

 

Prea Cuvioase Părinte Siluan,

Avem o deosebită plăcere să Vă transmitem la acest popas aniversar sincerele Noastre sentimente de înaltă considerație și apreciere, împreună cu alese urări de sănătate, pace, bucurii duhovnicești, har de la Domnul și ajutor sfînt în lucrarea deloc ușoară, care V-a fost încredințată, de îndrumare pe calea mîntuirii a nevoitorilor sfintelor noastre mănăstiri și a slujitorilor din cuprinsul blagociniei Orhei.

Fie ca Lumina lui Hristos cel Înviat să Vă călăuzească mereu pașii în realizarea lucrurilor frumoase și mîntuitoare, spre slava lui Dumnezeu și binele Bisericii Ortodoxe din Moldova.

La mulți și fericiți ani!

NICODIM

Episcop de Edienț și Briceni

Comments are closed.