Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Membrii Sfîntului Sinod al Bisericii Ortodoxe din Moldova în audiență la Excelența Sa, domnul Grigorii Borisovici Carasin, secretar de stat, viceministru de externe al Federației Ruse

 

În data de 1 februarie, după Sfînta Liturghie ce a avut loc în Catedrala Hristos Mîntuitorul din orașul Moscova, prilejuită de aniversarea a 3 ani de la întronizarea Sanctității Sale Kiril, Patriarhul Moscovei și al Întregii Rusii, Înalt Preasfințitul Mitropolit Vladimir, al Chișinăului și al Întregii Moldove, Prea Sfințitul Sava, Episcop de Tiraspol și Dubăsari, Prea Sfințitul Marchel, Episcop de Bălți și Fălești, și Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, au fost în audiență la Excelența Sa, domnul Grigorii Borisovici Carasin, secretar de stat, viceministru de externe al Federației Ruse. Ierarhii au discutat cu înaltul oficial de stat diverse probleme de importanță vitală pentru Biserica Ortodoxă.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

 

 

 

Comments are closed.