Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Prea Sfinţitul Nicodim a săvîrşit Slujba Arhierească la Catedrala «Sf. Nicolae» din Orhei

 

       În Sîmbăta Luminată, Prea Sfinţitul Nicodim, Episcop de Edineţ şi Briceni, a oficiat Sfînta Liturghie Arhierească în Catedrala „Sf. Nicolae” din oraşul Orhei. La slujbă au coliturghisit protoiereul Adrian Cotelea, secretarul Episcopiei de Edineţ şi Briceni, şi protoiereul Serghei Prisăcaru, cleric al Catedralei „Sf. Nicolae”. Răspunsurile la strană au fost oferite de corul format din părinţii slujitori ai catedralei. În încheierea slujbei, Vladîca a salutat călduros enoriaşii prezenţi la slujbă, îndemnîndu-i să se bucure în continuare de frumoasele sărbători pascale.

 

Biroul de presă al Episcopiei de Edineţ şi Briceni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.