Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Spre atenția tuturor clericilor din cuprinsul Eparhiei de Edineț și Briceni, a văzut lumina tiparului Calendarul Creștin Ortodox 2023 cu tropare și condace

Consiliul Editorial al Bisericii Ortodoxe din Moldova a publicat Calendarul Creștin Ortodox 2023 cu tropare și condace. Pe lîngă calendaristica pentru anul 2023, calendarul mai conține, tradițional, troparele și condacele învierii, troparele și condacele de obște ale sfinților și de peste toată săptămîna, Mărimurile de obște ale sfinților, Pascalia 2023-2036, precum și viața Mitropolitului Arsenie Stadniţichi – care este originar din nordul Moldovei și este canonizat și trecut în rândul neomartirilor ortodocși.

Calendarul poate fi achiziţionat la Depozitul Eparhial din oraşul Edineț sau de la Magazinul bisericesc al Catedralei „Sf. Irh. Nicolae” din Orhei.

Adrese:

or. Edineț, str. Șoseaua Bucovinei, 35/4, tel: 069900403

or. Orhei, str. Vasile Lupu, 22, tel. 0235 – 20354, o68078600

Comments are closed.