Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

În ziua pomenirii Sfintei Cuvioasei Anastasia de la Kiev, Înaltpreasfințitul Nicodim a participat la Sfînta Liturghie oficiată la Mănăstirea „Sf. Cuv. Anastasia” din localitatea Kovalivka, Ucraina

Marți, 2 noiembrie 2021, în ziua pomenirii Sfintei Cuvioasei Anastasia de la Kiev, Înaltpreasfințitul Nicodim, Arhiepiscop de Edineț și Briceni, a participat la Sfînta Liturghie Arhierească oficiată la Mănăstirea „Sf. Cuv. Anastasia” din localitatea Kovalivka, Ucraina. Sfînta Liturghie a fost oficiată de către un sobor de Ierarhi în frunte cu Înalt Prea Sfințitul Pavel, Mitropolit de Vîșgorod și Cernobîl.

După Sfînta Liturghie, Ierarhii au săvîrșit slujba sfințirii monumentului Sfîntului Apostol Andrei cel Întîi Chemat, instalat în curtea Mănăstirii.

Pentru mai multe fotografii apasați aici

Biroul de presă al Episcopiei de Edineţ şi Briceni

Comments are closed.