Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Vizita de lucru a reprezentanților conducerii Organizației Umanitare Hilfe für Osteuropa la Spitalul Raional Edineț

20 iulie 2021, Înalt Prea Sfințitul Nicodim, Arhiepiscop de Edineț și Briceni, a vizitat împreună cu doamna Ursula Honeck și membrii delegației Organizației Umanitare „Hilfe fur Osteuropa” aflați în vizită în Eparhia noastră, Spital Raional Edineț, pentru a lua cunoștință de modul cum a fost folosit ajutorul umanitar și mobilierul destinat acesteia. Aici înalții oaspeți au fost întîmpinați cu multă bucurie de personalul medical și pacienții secției, care au exprimat încă o dată mulțumiri pentru acest generos suport material.

Oaspeții din Germania s-au arătat la rîndul lor încîntați și mulțumiți de faptul că donațiile Organizației au fost folosite conform destinației, astfel reușindu-se atingerea scopului propus – îmbunătățirea condițiilor de tratament și a calității serviciilor medicale oferite populației de către această instituție.

Pentru mai multe fotografii apasați aici

Biroul de presă al Episcopiei de Edineţ şi Briceni

Comments are closed.