Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Adunarea generală a slujitorilor Eparhiei de Edineț și Briceni din Blagociniele r-lui Edineț şi Briceni

Sub președenția Prea Sfințitului Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni,  miercuri, 24 martie 2021, la Reședința Episcopală din orașul Edineț s-a desfășurat Adunarea generală a slujitorilor din cuprinsul Blagociniilor r-lui Edineţ şi Briceni.

Ședința a avut drept scop discutarea chestiunilor legate de slujbele din perioada a Postului. În cadrul întrunirii au fost discutate diverse probleme și noi provocări legate de slujirea pastorală și misionară în parohii în contextul dificil cauzat de pandemia Covid-19.

 

 

Pentru mai multe fotografii apasați aici

Biroul de presă al Episcopiei de Edineţ şi Briceni

Comments are closed.