Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Cu prilejul sărbătorii Naşterii Domnului, Prea Sfinţitul Nicodim a oferit daruri pentru copii la Catedrala „Sf. Irh. Nicolae” din Orhei

Pentru creștini, sărbătoarea Nașterii Domnului reprezintă o rază de bucurie și speranță, împlinirea făgăduinței dată protopărinților noștri și începutul mîntuirii noastre. Această bucurie nespusă este exprimată prin frumusețea și somptuozitatea slujbelor bisericești, farmecul cîntărilor de colinde, dar și prin darurile oferite sau primite.

De praznicul Nașterii Domnului, Prea Sfinţitului Nicodim, Episcop de Edineţ şi Briceni, după ce a oficiat Sfînta Liturghie în Catedrala ”Sf. Irh. Nicolae” din orașul Orhei, a oferit la reședința sa arhierească tradiţionalele cadouri de sărbătoare celor micuţi.

Pentru mai multe fotografii apasați aici

Biroul de presă al Episcopiei de Edineţ şi Briceni

Comments are closed.