Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Prea Sfințitul Nicodim a săvîrșit botezul pruncului Alexandru

Sîmbăta, 26 septembrie 2020, Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, a oficiat la Catedrala „Sf. Irh. Nicolae” din Orhei, Taina Sfîntului Botez asupra pruncului Alexandru, nepotul lui Valeriu și al Valentina Oprea.

Cu acest prilej, Ierarhul a adresat calde felicitări părinților și nașilor cu ocazia fericitului eveniment al încreștinării fiului lor Alexandru, care a fost renăscut din apă și din Duh pentru viața în Hristos, dorindu-le ca Sfîntul Ocrotitor al acestui prunc, prin mijlocirile sale să dăruiască pruncului curaj, înțelepciune, rîvnă și dragoste pentru comuniunea cu Dumnezeu prin rugăciune în Sfînta Sa Biserică.

pentru mai multe fotografi apasați aici

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

Comments are closed.