Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

A avut loc Adunarea Generală a clerului din cuprinsul Episcopiei de Edineț și Briceni

Slujitorii din cuprinsul Episcopiei de Edineț și Briceni au participat joi, 23 ianuarie 2020, la Adunarea generală a preoților ce a avut loc la Reședința Episcopală sub președinția Prea Sfințitului Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni. În cadrul întrunirii au fost puse în discuție mai multe subiecte de primă importanță pentru bunul mers al vieții duhovnicești din Eparhie.

În debutul ședinței, Ierarhul a luat act de rapoartele părinților blagocini privitoare la slujbele săvîrșite înperioada sărbătorilor de iarnă în parohii, ordinea și curățenia în biserici, pregătirea pentru sfintele sărbători, întrebări venite din partea slujitorilor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.