Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Prea Sfințitul Nicodim a vizitat biserica „Acoperămîntul Maicii Domnului” din satul Grinăuți-Moldova, raionul Ocnița

 

În după-amiaza zilei de sîmbătă, 2 noiembrie 2019, după Sfînta Liturghie ce a avut loc la biserica „Nașterea Maicii Domnului” din satul Bîrnova, raionul Ocnița, Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, a vizitat biserica „Acoperămîntul Maicii Domnului” din satul Grinăuți-Moldova, devastată de cumplitul incendiu ce a a avut loc la 17 iulie.

Prea Sfinția Sa a luat cunoștință de lucrările de restaurare ce se desfășoară aici și a binecuvîntat muncitorii la continuarea cu spor și ajutor sfînt de la Dumnezeu a lucrărilor.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.