Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Mesaj de felicitare adresat Prea Sfințitului Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, cu aniversării a 38-a de la hirotonia în treapta preoțească

 

Prea Sfinția Voastră,

Cu prilejul sărbătoririi Ocrotitorului Ceresc al Prea Sfinției Voastre după numele de botez – Sfîntul Apostol și Evanghelist Ioan Teologul și aniversarea a 38-a de la hirotonia în treapta preoțească, avem deosebita bucurie și dragoste de a Vă adresa cordiale felicitări dimpreună cu alese urări de ani lungi de viață, multă sănătate, pace și bucurii duhovnicești.

Mântuitorul Hristos, Arhiereul cel Veșnic, pentru rugăciunile iubitului Său ucenic și Apostol al iubirii divine — Ioan Teologul, să Vă dăruiască și în continuare ajutorul Său cel sfânt în toată lucrarea cea bună și aceeași râvnă, înțelepciune și putere de care ați dat dovadă și până acum în apărarea, păstrarea și promovorea credinței noastre ortodoxe.

Asigurându-Vă de aleasa noastră prețuire, în zi de sărbătoare, ne rugăm Bunului Dumnezeu să Vă întărească duhovnicește și trupește în realizarea activităților pastorale și misionare pe care le desfășurați spre mântuirea sufletească a clerului și credincioșilor din Episcopia de Edineț și Briceni.

Întru mulți și fericiți ani!

Cu dragoste întru Hristos,

Colaboratorii Centrului Eparhial

și clerul Episcopiei de Edineț și Briceni

Comments are closed.