Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Mesajul de felicitare al Prea Sfințitului Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, adresat Prea Sfințitului Ioan, Episcop de Soroca, Vicar al Mitropoliei Chișinăului și a Întregii Moldove, cu prilejul aniversării jubileului de 40 de ani de viață

 

Prea Sfinția Voastră!

Cu prilejul aniversării jubileului de 40 de ani de la naștere, am deosebita bucurie și dragoste de a Vă adresa cele mai calde și sincere felicitări dimpreună cu alese urări de ani lungi de viață, multă sănătate, pace și bucurii duhovnicești!

La zi aniversară Vă dorim ca sufletul să Vi se umple de roadele tuturor bunătăților, al bucuriilor duhovnicești, al rîvnei, al dreptei credințe și al dragostei adevărate pentru Creatorul întregii făpturi, iar Bunul Dumnezeu să binecuvinteze toate strădaniile Prea Sfinției Voastre spre zidirea și consolidarea Bisericii Sale cu alese și frumoase rodiri!

Asigurîndu-Vă de aleasa noastră prețuire ne rugăm Bunului Dumnezeu să Vă întărească și în continuare duhovnicește și trupește întru realizarea activităților pastorale și misionare pe care le desfășurați cu multî rîvnă și dragoste spre mîntuirea sufletească a credincioșilor Bisericii Ortodoxe din Moldova!

Întru mulți și fericiți ani!

Cu dragoste întru Hristos,

† NICODIM

Episcop de Edineț și Briceni

Comments are closed.