Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Scrisoare de mulţumire adresată Prea Sfinţitului Nicodim pentru donația de Calendare bisericești de masă 2019 seminariștilor, studenților și profesorilor Seminarului și Academiei de Teologie Ortodoxă din Moldova

 

Prea Sfinţitului NICODIM,

Episcop de Edineţ şi Briceni

Urmând îndemnului dat de către Sf. Ap. Pavel în Epistola a II-a către Corinteni XIII, 11: „Deci, fraţilor, bucuraţi-vă! Desăvârşiţi-vă, mângâiaţi-vă, fiţi uniţi în cuget, trăiţi în pace şi Dumnezeul dragostei şi al păcii va fi cu voi.”, Vă adresăm această Scrisoare de Mulţumire pentru gestul nobil al Preasfinţiei Voastre şi pentru dărnicia pe care aţi arătat-o instituţiei de învăţământ: Academia de Teologie Ortodoxă din Moldova.

Vă asigurăm cu toată responsabilitatea, că această donaţie de calendare este mult apreciată de către studenţii, seminariştii şi profesorii instituţiei noastre. Cu acest prilej, permiteţi-ne să Vă aducem sincere mulţumiri pentru gestul Preasfinţiei Voastre.

Cu respect şi profundă recunoştinţă,

Prorectorul Academiei de Teologie Ortodoxă

Prot. Vetcislav Cazacu

 

Comments are closed.