Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Adunare cu blagocinii Episcopiei de Edineț și Briceni

 

Sîmbătă, 29 septembrie 2018, Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, a convocat secretarul și blagocinii eparhiei într-o ședință extraordinară la sediul episcopal din orașul Edineț.

Principalul subiect de pe ordinea de zi a fost organizarea primirii în Eparhia noastră a vizitei cinstitelor moaște ale Sfîntului Mare Mucenic Panteleimon, Tămăduitorul de boli, de la Mănăstirea „Sfîntul Pavel” din Muntele Athos în perioada 9-10 octombrie curent. A fost aprobat programul vizitei care va fi ulterior adus la cunoștința slujitorilor și credincioșilor.

Biroul de presă al Episcopiei de Edineț și Briceni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.