Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Apel la rugăciune pentru bolnavul protoiereu Vasile Saracuța

 

Preacucenici și preacuvioși părinți,

iubiți întru Hristos fii și fiice ale Bisericii noastre Ortodoxe!

Iubitul nostru confrate întru slujirea lui Hristos și vrednicul ostenitor al Altarului, protoiereul mitrofor Vasile Saracuța, blagocinul bisericilor sectorului I Briceni și paroh al Catedralei „Acoperămîntul Maicii Domnului” din orașul Briceni, are astăzi nevoie de ajutorul nostru prin rugăciune și susținerea noastră duhovnicească în legătură cu agravarea stării sale de sănătate, și așa destul de șubrezite în ultimul timp.

Venim cu un îndemn către toți slujitorii și credincioșii care-l cunosc într-o măsură mai mare sau mai mică pe părintele Vasile, să înalțe rugăciuni fierbinți către Bunul Dumnezeu, Doctorul sufletelor și al trupurilor noastre, ca, prin puterea milostivirii Sale, să-l ridice din patul suferinței pe vrednicul său slujitor, bolnavul protoiereu Vasile, dăruindu-i deplină sănătate și putere.

Vă mulțumim din suflet!

† NICODIM

Episcop de Edienț și Briceni,

Colaboratorii Centrului Eparhial

Comments are closed.