Candela

Legături oficiale

Официальный сайт Русской Православной Церкви / Патриархия.ru

Mesaj de felicitare adresat redacției ziarului „Curierul de Edineț” cu ocazia aniversării jubileului de 70 de ani de la fondare

Stimați colaboratori ai ziarului raional „Curierul de Edineț”!

Cu ocazia aniversării semnificativului jubileu de 70 de ani de la fondarea redacției ziarului raional Edineț, avem deosebita plăcere și onoare de a Vă adresa un călduros la mulți ani, multă putere de muncă, sănătate, împliniri, creşterea continuă a tirajului şi să continuaţi lucrurile frumoase pe care le-aţi realizat pană acum!

La ceas aniversar dorim să Vă exprimăm sincerele noastre sentimente de gratitudine și recunoștință pentru loialitatea și deschiderea Dumneavostră spre colaborare cu instituția Bisericii Ortodoxe, chiar de la înființarea Episcopiei de Edineț și Briceni, în anul 1998, aici în zona de nord a republicii noastre, în „Țara de Sus”, reflectînd în mod constant în paginile ziarului cele mai importante știri și evenimente din viața și activitatea eparhială, scrisorile pastorale ale Chiriarhului cu prilejul celor mai importante sărbători creștine ale Nașterii și Învierii Domnului, articole de spiritualitate ortodoxă.

Vă felicităm cu această frumoasă sărbătoare, Vă dorim noi succese profesionale şi Bunul Dumnezeu să vă binecuvînteze munca pentru a fi mereu în slujba adevărului.

La mulţi ani atît întregii redacţii, cît şi cititorilor Dumneavoastră!

Cu deosebit respect și dragoste

în Hristos-Domnul cel Înviat

† NICODIM

Episcop de Edienț și Briceni,

Colaboratorii Centrului Eparhial

Comments are closed.